Przebudowa stacji we Wrocławiu. Co tam powstanie?

Przebudowa stacji we Wrocławiu. Co tam powstanie?

Ostatnio miasto podjęło decyzję dotyczącą wyburzenia stacji paliw BP. Obecnie została ona wyburzona i dowiadujemy się, że podobny los czeka także na parking, który sąsiaduje z tym punktem. Dlaczego jednak dochodzi do gruntownej przebudowy i co takiego znajdziemy w miejscu zburzonej stacji? Dowiedzieliśmy się, że hektarowy teren kupiła firma o nazwie Echo Investment. Z najnowszym informacji wynika, że na tym miejscu powstanie wkrótce zupełnie nowa powierzchnia biurowa, która będzie miała ponad 66 tys. metrów kwadratowych.

Projekt ma zostać zrealizowany w trzech etapach. Początek prac związanych z pierwszym etapem ma ruszyć jeszcze w tym roku. Dokładnie w trzecim kwartale roku 2022. Łącznie oszacowano, że w ciągu czteroletniej budowy inwestycja będzie wymagała przeznaczenia na nią nawet 589 milionów złotych. Wraz z nowym kompleksem biurowym Wrocław przewiduje, że na terenie powstaną również bloki i kilka innych budynków. Zespół biurowców i apartamentowców z całą pewnością będzie fantastycznym widokiem w tej pięknej lokalizacji.

Przeczytajcie również o inwestycji w bibliotekę miejską https://zdunskainfo.pl/miejska-biblioteka-zostanie-wyremontowana/.

We Wrocławskich szkołach miały miejsce fałszywe alarmy bombowe

Pomimo tego, że wywoływanie fałszywych alarmów bombowych w szkołach jest nadal świetnym żartem dla niektórych osób, przypominamy o tym, że takie dowcipy mogą w najgorszym wypadku doprowadzić do więzienia. W najlepszym wypadku za wywołanie takiego alarmu sprawcy grozi kara pieniężna. Będzie on musiał pokryć koszty przeprowadzenia procedury poszukiwania bomby w budynku. Nie zapominajmy o tym, że służby porządkowe mają o wiele lepsze rzeczy do roboty. W momencie, w którym ktoś odwraca ich uwagę takim żartem, mogą być potrzebni w innym miejscu.

Do wrocławskich szkół już od kilku dni docierają informacje związane z fałszywymi alarmami bombowymi. Mimo wszystko szkoły postanowiły nie przerywać z tego powodu zajęć i nie przeprowadzać ewakuacji. Wiadomo bowiem, że alarmy są fałszywe. Szkoły zauważyły, że osoby odpowiedzialne za wzniecanie takich alarmów robią to celowo przed dniami wolnymi lub weekendami, aby sparaliżować pracę szkoły i wydłużyć okres wolnego. Dolnośląska policja przygląda się zgłoszeniom i dba o bezpieczeństwo uczniów. Przewidujemy, że sprawcy tych zgłoszeń wkrótce poniosą zasłużone konsekwencje.