Potwierdzono, że Ogród Japoński będzie czynny już od soboty!
Po zimowej przerwie, Wrocławski Ogród Japoński został ponownie otwarty i nadal jest czołowym miejscem turystycznym w stolicy Dolnego Śląska. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy zawsze chętnie spędzali czas i rozmawiali w tej ukochanej atrakcji. Jego popularność sięga nawet czasów sprzed II wojny światowej. Zapraszamy do obejrzenia historycznych zdjęć ogrodu z czasów jego świetności w Breslau.
Wrocławski Ogród Japoński został założony w Parku Szczytnickim, położonym między Pergolą a ulicą Mickiewicza. W 1912 roku ogród zaprojektował Fritz von Hochberg z Iłowej koło Żagania. Spędziwszy kilka lat w Kraju Kwitnącej Wiśni, Fritz doskonale orientował się w wyglądzie, układzie i doborze roślin do takiego miejsca. Ogrodnik Hochberga, Anlauf z Iłowej, wraz z Japończykiem Mankichi Arai wprowadzili koncepcję w życie.
W styczniu 1913 roku Mankichi umieścił na terenie przyszłego ogrodu kamienie z Sobótki. W następnym miesiącu zbudowano system nawadniający i chodniki. W marcu 1913 r. ustawiono pozostałe kamienie, a także postawiono bambusową pergolę i altanki. Rozpoczęto budowę pawilonu herbaciarni, mostów i głównego wejścia, szczególnie w części ogrodu w pobliżu dzisiejszej ulicy Mickiewicza.