Muzeum Architektury oferuje nowe e-booki
Muzeum Architektury oferuje nowe e-booki
Muzeum Architektury oferuje nowe e-booki. Co można zrobić, kiedy nakład książki się wyczerpie, a nadal wiele osób chce je czytać? No można na przykład zaoferować ją w formie elektronicznej i tak postąpiło Muzeum Architektury. Wrocławianie, którzy są zakochani w swoim mieście, otrzymają wygodny dostęp do różnych pozycji, skupiających się właśnie na tej tematyce. Dzięki nowym darmowym nakładom będzie mogli poczytać o architekturze Wrocławia, a wszystko w wygodnej elektronicznej formie.
Co ma do zaoferowania Muzeum Architektury?
Zarząd Muzeum doskonale wie, że w dobie cyfryzacji wiele osób rezygnuje z błądzenia po bibliotekach i antykwariatach. Dla własnej wygody wolą sięgnąć po elektroniczne źródła, takie jak e-booki i audiobooki. Dzięki nowemu programowi będziemy mogli przeczytać za darmo e-book „Wrocławskie dworce kolejowe” pod redakcją Marii Zwierz oraz „Trzy początki. 1918/1945/1989” pod redakcją Małgorzaty Devosges-Cuber i Michała Dudy. Osoby szczególnie zainteresowane architekturą sięgną po „Wieżowce Wrocławia 1919-1932” Jerzego Ilkosza oraz po pozycję „Heinrich Lauterbach. Architekt wrocławskiego modernizmu” tego samego autora.
Skąd się wzięła inicjatywa?
Muzeum rozpoczęło projekt „Tworzenie i udostępnianie wydawnictw Muzeum Architektury w formie e-booków”, a jego sednem jest dokładnie to, na co wskazuje tytuł. Placówka rozpoczęła projekt w październiku br., a jest on częścią ministerialnego Programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci„. Nie chodzi jednak o całkowite rezygnowanie z dzieł literatury w oryginalnej formie. Program ma jedynie umożliwić dostęp do dzieł, które trudno znaleźć w wersji papierowej, a jest to częsty problem czytelników. Dlatego właśnie w sytuacji kryzysowej, gdy nie możemy znaleźć egzemplarza interesującej nas książki, możemy skorzystać z e-booka.
Z troską o anglojęzycznych czytelników
Zarząd placówki znalazł też sposób na przybliżenie wrocławskiej architektury zagranicznym czytelnikom. Już wkrótce będą mogli sięgnąć po elektroniczną wersję książki „„Moduł. Architektura Jana Szpakowicza” w języku angielskim.